Colt King Cobra Carry .357 Magnum Stainless Steel, Double Action Revolver 2" 6RD - KCOBRA-SB2BB
Out of stock
- SKU :
- 31300134
- Color :
- Stainless Steel
The King Cobra Carry sports a heavy-duty frame and brushed stainless steel construction. Double Action Only (DAO) with a bobbed hammer and a 2-inch barrel, the King Cobra Carry is the ideal concealed carry .357 Magnum revolver.
Product Features:
- 2" Stainless Steel Barrel
- Stainless Steel Cylinder and Frame
- Black Hogue Finger Groove Grips
- Brass Bead Front Sight
- Bobbed Hammer
| SKU | 31300134 |
|---|---|
| UPC | 098289001290 |
| Brand | Colt |
| Model Name | King Cobra Carry |
| MPN | KCOBRA-SB2BB |
| Caliber | .357 Magnum |
| Class | Compact |
| Action | Double Action Only |
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 2" |
| Length | 7" |
| Weight | 1.6lbs |
| Sights | Blade Front Sight |
| Grip | Black Hogue Finger Groove |
| Trigger | Standard |
| Finish | Stainless Steel |
| Condition | New in Box |
| Color | Stainless Steel |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

