Smith & Wesson Model 586 38 S&W SPL + P Revolver 6" 6 150908
Out of stock
- SKU :
- 178700110
Smith & Wesson makes it possible for you to own a piece of history-in-the-making with these Classic revolvers. They're the finest new handguns possible with designs harkening back to the most famous and collectible guns that Smith & Wesson ever constructed. Each is based on a model known for legendary performance then enhanced with modern advantages. They're the timeless best of both worlds, Smith & Wesson Classics.
| SKU | 178700110 |
|---|---|
| UPC | 022188147827 |
| Brand | Smith & Wesson |
| Model Name | Model 586 |
| MPN | 150908 |
| Class | Compact |
| Action | SA/DA |
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 6" |
| Length | 11.3" |
| Weight | 2.8 lbs |
| Sights | Red Ramp |
| Grip | Wood |
| Trigger | Standard |
| Safety | Internal Lock |
| Finish | Blued |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

