Rock Island 51261 M200 .38 Special 6 Round Handgun
Out of stock
- SKU :
- 178230928
The M200 Revolver is ideal for self defense with a 4 semi-shrouded barrel for better accuracy and handling. Includes a fixed front sight with smooth channel frame-cut rear sight for durability and constant holster use. It also features a combat polymer grip and parkerized finish.
| SKU | 178230928 |
|---|---|
| UPC | 4806015512615 |
| Brand | ARMSCOR |
| Model Name | M200 |
| MPN | 51261 |
| Caliber | 38 SPECIAL |
| Class | Full-size |
| Action | Single Action / Double Action |
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 4" |
| Length | 8.75" |
| Weight | 1.76 lbs |
| Sights | Ramp Front/Notch Rear |
| Grip | :BLACK FINGER GROOVE |
| Trigger | Standard |
| Safety | Transfer Bar |
| Finish | Blued/Black |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

