Mossberg 590A1 Special Purpose 20" 12GA 8+1 51660
In stock
- SKU :
- 1794000724
| SKU | 1794000724 |
|---|---|
| UPC | 015813516600 |
| Brand | Mossberg |
| Model Name | 590A1 |
| MPN | 51660 |
| Gauge | 12 |
| Chamber | 3" |
| Action | Pump |
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 20" |
| Length | 41" |
| Weight | 7.3 lbs |
| Sights | Bead |
| Stock | Black Synthetic |
| Grip | Standard |
| Trigger | Standard |
| Safety | Manual |
| Finish | Parkerized |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

