Heritage Barkeep Gray Pearl .22lr Revolver 6rd 2.68" BK22B2GPRL
Out of stock
- SKU :
- 3457157
** NOT FOR SALE IN IL, HI or MN.**
A pint-sized revolver with an Old West flair! Meet the new Heritage Barkeep. The single-action Barkeep comes chambered and ships with the affordable .22 LR rimfire cylinder. This revolver is also compatible and designed to work with an interchangeable .22 WMR cylinder option.
Built for optimal concealability in a light and portable package, the Barkeep boasts fixed open sights for fast action and a clean sight picture. Several grip options deliver classic western styling to compliment the standard black oxide or case-hardened frame finish.
With a two-inch barrel configuration, this compact carry revolver checks all the boxes for form and function.
| SKU | 3457157 |
|---|---|
| UPC | 727962704660 |
| Brand | Heritage |
| Model Name | Barkeep |
| MPN | BK22B2GPRL |
| Caliber | .22 LR |
| Class | Compact |
| Action | Single Action |
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 2.68" |
| Length | 7.95" |
| Weight | 26oz |
| Sights | Fixed Ramp / Notched Rear |
| Grip | Standard |
| Trigger | Standard |
| Finish | Black Oxide |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

