FN 509 Tactical 9mm Pistol 4.5" 10+1 66100383
Out of stock
- SKU :
- 1794000272
| SKU | 1794000272 |
|---|---|
| UPC | 845737009144 |
| Brand | FN America |
| Model Name | 509 Tactical |
| MPN | 66100383 |
| Caliber | 9mm |
| Class | Full-size |
| Action | DA |
| Capacity | 10+1 |
| Magazines Included | 3 |
| Barrel Length | 4.5" |
| Length | 7.9" |
| Weight | 4.2 lbs. |
| Sights | 3 Dot Night Sights |
| Grip | Standard |
| Trigger | Standard |
| Finish | Flat Dark Earth |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

