Bond Arms Rowdy .45 LC/.410 Stainless Steel Derringer 3" 2RD BARW
Out of stock
- SKU :
- 31300121
- Color :
- Stainless Steel
The compact, yet rough-looking, Rowdy is a new type of Bond Arm gun. It’s built with a 3" barrel chambered for 45/410. Works best with smoothed lined holsters.
Product Features:
- Stainless steel double-barrel and frame
- Compatible with all standard Bond Arms barrels
- Automatic spent casing extractor
- Patented rebounding hammer
- Retracting firing pins
- Cross-bolt safety
- Spring-loaded, cammed locking lever
- Chambered for 2.5" .410ga shells
| SKU | 31300121 |
|---|---|
| UPC | 855959009983 |
| Brand | Bond Arms |
| Model Name | Rowdy |
| MPN | 113660 |
| Caliber | .45 LC/.410 GA |
| Class | Compact |
| Action | Break Open |
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 3" |
| Length | 5" |
| Weight | 1.3lbs |
| Sights | Front: Blade l Rear: Fixed |
| Grip | Black Rubber |
| Trigger | Standard |
| Safety | Cross-bolt |
| Finish | Stainless Steel |
| Condition | New in Box |
| Color | Stainless Steel |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

