Savage 110 Trail Hunter Lite 308 Win Bolt Action 20" 4+1 RD 58270
Out of stock
- SKU :
- 2024036817
| SKU | 2024036817 |
|---|---|
| UPC | 011356582706 |
| Condition | New in Box |
| Safety | Three-Position |
| Trigger | Adjustable Accutrigger |
| Grip | Standard |
| Stock | Fixed |
| Weight | 6.9 lbs |
| Sights | None |
| Length | 40.5" |
| Barrel Twist | 1:10" |
| Barrel Length | 20" |
| Capacity | 4+1 RD |
| Action | Bolt Action |
| Caliber | 308 WIn |
| MPN | 58270 |
| Model Name | 110 |
| Brand | Savage |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

