Ruger Mark IV 22/45 Lite 22 LR 4.4" 10+1 RD Rimfire Pistol 43955
Out of stock
- SKU :
- 2025000473
| SKU | 2025000473 |
|---|---|
| UPC | 736676439553 |
| Brand | Ruger |
| Model Name | Mark IV 22/45 Lite |
| MPN | 43955 |
| Caliber | 22 LR |
| Capacity | 10+1 RD |
| Barrel Length | 4.4" |
| Length | 8.4" |
| Weight | 1.56 lbs |
| Sights | Fixed Front & Adjustable Rear |
| Grip | Checkered 1911-Style |
| Trigger | Standard |
| Safety | Ambidextrous |
| Finish | Champagne Anodized |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

