Rossi LWC 350 Legend Break Open 16.5" 1 RD LWC0350-BK
Out of stock
- SKU :
- 2024001019
| SKU | 2024001019 |
|---|---|
| UPC | 754908341108 |
| Condition | New in Box |
| Finish | Black |
| Safety | Cross-Botl Safety| Transfer Bar |
| Trigger | Standard |
| Grip | Standard |
| Stock | Polymer |
| Weight | 5.2 lbs |
| Sights | Picatinny Rail |
| Length | 31.5" |
| Barrel Twist | 1:16-in RH |
| Barrel Length | 16.5" |
| Capacity | 1 RD |
| Action | Break Open |
| Caliber | 350 Legend |
| MPN | LWC0350-BK |
| Model Name | LWC |
| Brand | Rossi |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

