FN FN 15 5.56x45mm NATO Semi-Auto 30+1 RD 36100676
Out of stock
- SKU :
- 2022030114
| SKU | 2022030114 |
|---|---|
| UPC | 845737015367 |
| Condition | New in Box |
| Finish | ,, |
| Safety | Ambidextrous |
| Trigger | Geissele GS2 2-Stage |
| Grip | Standard |
| Stock | FN 6 Position Collapsible |
| Weight | 7.40 lbs |
| Sights | Optic Ready |
| Barrel Twist | 1:8" |
| Capacity | 30+1 RD |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| MPN | 36100676 |
| Model Name | FN 15 |
| Brand | FN |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

