Diamondback DB15 5.56X45MM NATO Semi-Auto 16" 30+1 RD DB1717K005
Out of stock
- SKU :
- 2024015854
| SKU | 2024015854 |
|---|---|
| UPC | 810035755406 |
| Condition | New in Box |
| Finish | Black |
| Safety | Manual Thumb |
| Trigger | Standard |
| Grip | Black Magpul |
| Stock | Adjustable Magpul Carbine |
| Weight | 6.65 lbs |
| Length | 32.50"-36.25" |
| Barrel Twist | 1:8" |
| Barrel Length | 16" |
| Capacity | 30+1 RD |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| MPN | DB1717K005 |
| Model Name | DB15 |
| Brand | Diamondback |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

