Colt Mfg EPR 7.62X39mm Semi-Auto 16.1" 30+1 RD CR6762EPR
Out of stock
- SKU :
- 2024036572
| SKU | 2024036572 |
|---|---|
| UPC | 098289116031 |
| Condition | New in Box |
| Safety | Ambidextrous |
| Trigger | Standard |
| Grip | Standard |
| Stock | B5 Enhanced Sopmod |
| Weight | 6.6 lbs |
| Sights | Magpul Mbus Pro Front & Rear |
| Length | 32- 35.50" |
| Barrel Twist | 1:12" |
| Barrel Length | 16.1" |
| Capacity | 30+1 RD |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 7.62x39mm |
| MPN | CR6762EPR |
| Model Name | EPR |
| Brand | Colt |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

