Browning X-Bolt 2 300 Win Mag Bolt Action 22" 3+1 RD - 036010229
In stock
- SKU :
- 2024027785
| SKU | 2024027785 |
|---|---|
| UPC | 023614858218 |
| Condition | New in Box |
| Finish | Stock Finish Group: Natural Camouflage |
| Trigger | Standard |
| Grip | Standard |
| Stock | Varitech With Adjustable Comb & Lop |
| Weight | 6.12 lbs |
| Sights | None |
| Length | 42.75" |
| Barrel Twist | 1:8" |
| Barrel Length | 22" |
| Capacity | 3+1 RD |
| Action | Bolt |
| Caliber | 300 WIN MAG |
| MPN | 036010229 |
| Model Name | X-Bolt 2 |
| Brand | Browning |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

