Browning A5 Sweet Sixteen 16 Gauge Semi-Auto 26" 4+1 RD - 0118995005
In stock
- SKU :
- 2024027788
| SKU | 2024027788 |
|---|---|
| UPC | 023614997320 |
| Brand | Browning |
| Model Name | A5 |
| MPN | 0118995005 |
| Chamber | 2.75" |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 4+1 RD |
| Barrel Length | 26" |
| Length | 47.62" |
| Weight | 7.20 lbs |
| Sights | Fiber Optic Front & Ivory Mid Bead Rear |
| Stock | Fixed Checkered |
| Grip | Standard |
| Trigger | Gold Plated |
| Safety | Crossbolt |
| Finish | Stock Finish Group: Natural Camouflage |
| Condition | New in Box |
RK GUNS NEWSLETTER
RK GUNS TEXT ALERTS
BE THE FIRST TO KNOW ABOUT HOT DEALS, SPECIAL OFFERS & NEW GUNS!
TEXT RKGUNS TO 223556
By texting the keyword, you agree to receive recurring marketing text messages (e.g. cart reminders), which may be automated or AI-generated, to the mobile number provided at opt-in from RKGuns. Only U.S. mobile numbers are eligible to participate. Reply with your birthday MM/DD/YYYY to verify age of 21+ in order to receive texts. Consent is not a condition of purchase. Msg frequency may vary. Msg & data rates may apply. Reply HELP for help and STOP to cancel. See Terms and Conditions & Privacy Policy.

